Dovolená v národním parku

Každé léto se davy turistů chystají na zahraniční dovolenou, avšak i dovolená v Česku nabízí mnoho možností a aktivit. Mnozí ubytovatelé jsou zaměření přímo na rodiny s dětmi a díky využití slevy na rodinnou dovolenou s dětmi máte možnost většího pobytu za nízké ceny. Levná dovolená v tuzemsku nabízí pobyty na horách, na rančích, chatách i chalupách. Wellness pobyty nabízejí pro děti slevu, nebo mají děti pobyt zcela zdarma. Velmi oblíbené jsou například chaty s vlastní zahradou a bazénem, v blízkosti koupališť a aquaparků, které jsou vhodné pro mladé turisty i rodiny. Dovolená v tuzemsku nabízí také mnoho možností horolezení, turistiky, cyklistiky a dalších nevšedních možností.

Rodinnou dovolenou s dětmi můžete trávit také v národních parcích či chráněných krajinných oblastech, kde se dá skloubit možnost poznávání historie, krásy přírody naší země a aktivní odpočinek pro celou rodinu. Například krásné České Švýcarsko nabízí návštěvu České Kamenice, historickou věž svatého Jakuba a zříceninu Tolštejn. Můžete se kochat krásou čedičového útvaru Panské brány, kde se ve filmu pyšná princezna schovávala před stráží. Dospělí mohou navštívit místní Křinický pivovar.

Vzhůru na Šumavu

Národní park Šumava nabízí pro změnu krom turistiky širokou škálu akcí pro veřejnost, které se můžete zúčastnit. Jedná se o programy pro děti i dospělé. Společné programy nabízí informace nejen o historii a přírodě, ale také nabízí mnoho možností netypických zážitků jako například vyjížďku Šumavským parkem taženým koňmi. K návštěvě stojí za to i zámek Vimperk – brána Šumavy, který byl vystavěn už v 2. polovině 13. Století.

Objevte krásu Krkonoš

Národní park Krkonoše je navštěvován především turisty, kteří se vydávají cestou za Špindlerovým Mlýnem ke Kotli. Dále také za Labskými vodopády. Rozsáhlé túry po hřebenech uvítají aktivně založené rodiny. Zajímavá místa nabízí i náš nejmenší národní park Podyjí. Zde jsou k vidění například Mniszkův kříž, Kraví hora, nebo známý kostel v Popicích. Dovolená s dětmi v národních parcích nabízí možnost poznání, turistiky a zábavy pro děti ale také pro dospělé.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.