Objevujte krásy Dalmácie

Severní Dalmácie patří mezi nejvyhledávanější destinace Chorvatska. Vyhledávají ji zejména turisté, kteří přijíždějí do Chorvatska vlastním vozem. Není se čemu divit, jedná se o nejsevernější oblast Chorvatska a je tedy nejrychleji dostupná. Toho využívají zejména turisté cestující s malými dětmi, které hůře snášejí dlouhé cestování.

Severní Dalmácie se rozkládá od Kvarneru až po Split a na svém pobřeží nabízí celou řadu kvalitních turistických letovisek, z nichž mnohé se nacházejí na poloostrovu Istrie. Pobřeží lemuje také několik ostrovů. Možností, kam vyrazit, je tedy více než dost. Záleží pouze na vás, zda hledáte spíše klidnější místo vhodné pro odpočinek, rušná střediska s bujarou zábavou, vodní sporty nebo například kulturní památky.

Oblíbená letoviska Severní Dalmácie

Hledáte-li inspiraci na dovolenou v Severní Dalmácii, pak se vám může hodit přehled oblíbených letovisek. Mezi nejnavštěvovanější turistická střediska Severní Dalmácie patří Biograd na Moru, Vodice, Zadar a Šibenik. Pokud vás láká dovolené na chorvatských ostrovech, pak můžete využít některý ze zájezdů na ostrovy Pašman, Ugljan, Murter, Dugi Otok nebo Vir. Nabídka turistických letovisek je v Severní Dalmácii samozřejmě mnohem bohatší – jejich kompletní přehled (včetně aktuálních zájezdů) naleznete na webu NewTravel.cz, kde můžete také porovnat aktuální zájezdy do Chorvatska od desítek různých CK.

Z široké nabídky zájezdů si vyberou jak mladí turisté hledající zábavu, tak rodiny s dětmi, stejně jako páry nebo například senioři, kteří jistě ocení bohatou kulturu Chorvatska a možnost četných výletů za poznáním zdejších dějin, umění i tradic. Navíc se zde můžete těšit na průzračně čisté moře, pláže s jemnými oblázky a velmi teplé letní měsíce, díky nimž si můžete užívat vodní radovánky v příjemně teplém moři.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.